Drodzy Państwo!

Zagadnienia związane z prowadzeniem biznesu rodzinnego wpisane są w mojej rodzinnej genealogii. Mój pradziadek, Augustyn Hermann, pod koniec XIX w. otrzymał w testamencie od swojego szwagra Garbarnię Białoskórniczą, która działała nieprzerwanie od siedmiu generacji, a jej założenie datowane jest na 1827 r. Zarząd nad przedsiębiorstwem przejmowali kolejno mój Dziadek Zygfryd, a następnie moi wujkowie, wnukowie Augustyna – Józef, Jan i Antoni Herman.

Jako że Garbarnia zlokalizowana była przy moim rodzinnym domu, zawsze przepełniony on był rozmowami o rodzinnym biznesie.
Dziś tamten okres jest dla mnie niezwykle cennym wspomnieniem…

Moja zawodowa ścieżka w doradztwie nie zawsze była jednak związana z firmami rodzinnymi. Przed kilkunastu laty pracowałam w międzynarodowych zespołach kreujących strategie rozwoju dla dużych korporacji zwiększając ich rynkową wartość. Mogłoby się wydawać, że to zawodowe spełnienie – jednak… nie do końca. Wiele z tych firm stawało się po prostu atrakcyjnymi inwestycjami, często zmieniając właściciela, a wraz z nim politykę i strategię działania. Zaczęłam więc szukać przedsiębiorstw, które myślą i działają w dłuższej perspektywie…

I tak w roku 2006 moim zawodowym obszarem zainteresowań stały się FIRMY RODZINNE. Czas pokazał, że mimo wcześniejszych doświadczeń musiałam się jeszcze wiele nauczyć, by lepiej zrozumieć specyfikę wynikającą z nakładania się systemów biznesowego i rodzinnego. Dziś, wraz z rodzinami biznesowymi oraz pracownikami firm, prowadzimy ciekawe i twórcze projekty strategiczne, które z tej „inności” czynią potencjał rynkowy.

Właściciele, z którymi pracujemy, wciąż balansują na granicy systemów firmy i rodziny. Przenikające się wartości, relacje rodzinne, podejmowane decyzje, źródła kreatywności stają się spoiwem tworzącym swoisty kod DNA przedsiębiorstwa. Głęboko wierzę, że te szczególne kody – KODY WARTOŚCI przedsiębiorstw rodzinnych – pozwolą w przyszłości osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty: te biznesowe i te rodzinne.

Na kanwie powyższych doświadczeń i przekonań, powstała niniejsza oferta.
Wierząc we wspólne dobre rezultaty – zapraszam do współpracy!

dr Adrianna Lewandowska, MBA

Czy wiesz, że?

  • Prawie 90% ankietowanych z pokolenia sukcesorów uważa, że musi pracować ciężej aniżeli inni pracownicy firmy, aby udowodnić swoją wartość zarówno wśród współpracowników jak i klientów, a 59% uważa, że największym wyzwaniem jest zdobycie szacunku wśród współpracowników, pokazuje raport PwC oraz Instytutu Biznesu Rodzinnego. Liczna grupa reprezentantów pokolenia sukcesorów, aby zbudować swoją wiarygodność, pracowało najpierw w innych firmach.

Aktualności

Partnerzy