Pracujemy,

by  firmy rodzinne przechodziły w ręce kolejnych generacji,

zwiększając wartość dla biznesu i dla swoich rodzin.

Specjalizujemy się w strategiach dla firm rodzinnych i rodzin biznesowych. Budujemy wartość dodaną na spójnych wartościach założyciela, firmy i rodziny.

Zobacz, jak pracujemy na warsztatach strategicznych i sukcesyjnych!

 

Dlaczego warto opracować strategię rozwoju firmy?

Dlaczego warto opracować konstytucję firmy rodzinnej

W swoim dorobku mamy:

90 przeprowadzonych procesów strategicznych

15 przeprowadzonych procesów sukcesyjnych

3200 godzin warsztatów dla firm rodzinnych

100 godzin coachingów dla nestorów

150 godzin mentoringu zawodowego dla sukcesorów

320 godzin zajęć MBA

2000 godzin zajęć na studiach podyplomowych

ponad 100 artykułów naukowych i publicystycznych oraz wypowiedzi eksperckich w mediach

4 książki

 

Warsztaty strategiczne i sukcesyjne

W Lewandowska i Partnerzy firmy rodzinne porównujemy do drzew: o silnych i zdrowych korzeniach, masywnych pniach, mocnych gałęziach i pięknych koronach! Dlaczego jak drzewa? O tym mówimy na warsztatach strategicznych i sukcesyjnych, które prowadzimy dla właścicieli, ich rodzin i najważniejszych w firmie pracowników.

-Czy ktoś z Was sadził kiedyś drzewo? Co jest najważniejsze? Korzenie to perspektywa rozwoju – one są najważniejsze, dzięki nim drzewo może rosnąć i być silne. Pień to perspektywa procesów – wszystkie płynące w nim soki i substancje odżywcze zasilają poszczególne gałęzie. Oczywiście wszystko to czerpią z korzeni… Dalej mamy gałęzie – perspektywę rynków – z czego wynika lojalność naszych klientów? Czy jak podniesiemy ceny naszych produktów, nadal z nami pozostaną, bo jakość wytwarzanych dóbr i usług jest wyższa niż naszej konkurencji? Firmy rodzinne muszą zastanowić się, na czym zarabiasz. I ostatnie… owoce naszej pracy, to, czego najbardziej pożądamy, te przysłowiowe jabłka. To jest perspektywa finansowa – wymiar naszej pracy. – wyjaśnia analogię dr Adrianna Lewandowska.

Przekazanie firmy młodszemu pokoleniu jest jak oddanie prawa do całości drzewa – nie tylko jabłek. Nie oddajemy wyłącznie owoców naszej pracy, ale wszystko to, dzięki czemu te owoce mogą powstawać – korzenie, pień, gałęzie… Stąd niezwykle ważne jest, by sukcesor doskonale znał cały mechanizm, wiedział, jak i czym drzewo podlewać i karmić.

 

Więcej o naszej ofercie:

Mentoring dla właściciela

Strategie rozwoju firm

Procesy sukcesji w firmach rodzinnych

Budowanie autorytetu sukcesora

Konstytucje firm rodzinnych

Czy wiesz, że?

  • Prawie 90% ankietowanych z pokolenia sukcesorów uważa, że musi pracować ciężej aniżeli inni pracownicy firmy, aby udowodnić swoją wartość zarówno wśród współpracowników jak i klientów, a 59% uważa, że największym wyzwaniem jest zdobycie szacunku wśród współpracowników, pokazuje raport PwC oraz Instytutu Biznesu Rodzinnego. Liczna grupa reprezentantów pokolenia sukcesorów, aby zbudować swoją wiarygodność, pracowało najpierw w innych firmach.

Aktualności

Partnerzy